The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A unique 2-in-1 pen from Lamy's Safari collection that prides itself on style, practicality and quality.
Twin pen LAMY Safari is a 2-in-1 pen with unique Wacom EMR technology, which has been developed for flexible and comfortable use, both on digital media (tablet, smartphone, notebook) and traditional (paper). It is a digital writing system and ballpoint pen in one tool that combines the best of both worlds. The pen has a body made of durable ABS plastic, which is complemented by an ergonomic triangular grip, a metal clip and an interchangeable tip (stylus) R 0.7 mm with more than 4000 pressure levels. There is also an ingenious twist mechanism for changing between systems and a refill for the M 21 ballpoint pen .
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Black |
| Pen material | Plastic, Kov |
| Weight | 0.0174 |
| Šířka | 8.1 cm |
| Výška | 20.5 cm |
| Délka | 2.5 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query