100%
recommended by customers

About Us

At Helveti.cz, we are watch enthusiasts and we specialize closely in selected brands. We understand our products and can always give you honest advice and support. The love for watches has been growing in us since the first watches sold on university dormitories in 2010. Jiří Štencek started here with the Wenger brand, to which he added more and more over time.

Tým Helveti.cz

 

We do joy by watches

Our goal is the satisfaction and joy of our customers with new watches that exactly meet their requirements. We are authorized dealers and we trust our watches to the maximum. We provide a 5-year warranty, annual watch insurance and guarantee the originality of the goods.

We enjoy watches and that is why we are not only sellers, but we share our knowledge on our blog (so far only in Czech), make videos, and take photos of all watches.

And the name Helveti? Since its inception, we have focused mainly on Swiss brands. The name was therefore derived from the Latin name Helvetia, which denotes the region of Switzerland. 

Our principles

We hope that our policies will contribute to your satisfaction and that you will choose us as your watch supplier. You can find all the benefits on the Why with us page.

  • The customer comes first, we have an individual approach.
  • We only sell quality watches that we believe in.
  • We always give something extra, compared to other stores.
  • We understand our watches!
  • We try to help by charitable projects.
  • We pass on knowledge and experience, mainly in our blog (so far only in Czech).

 

Recenze zákazníků Helveti.czSpecialisté na hodinkyAutorizovaný prodejce hodinekSkvělý zákaznický servisAutorizovaný prodejce hodinek Tissot

 


Helveti Holešovice

Prodejna hodinek Praha 7

Our specialists will take care of you when choosing a watch. In the store in Holešovice, you will find facilities for individual consultations.

Are you interested in viewing a watch that is not currently in the store? Let us know and we will bring the watch.

Watchmaking: In the store, we also provide warranty and post-warranty service and selected watchmaking operations.
Authorized seller brands


Specializované obchody

Hlavní eshop Helveti.cz byl spuštěn začátkem října 2014 a obsahuje všechny naše značky hodinek na jednom místě. Dále provozujeme tři úzce specializované eshopy.


Hodinky Wenger eshop

První značka a první eshop

Náš první eshop (založen roku 2010) nese název HodinkyWenger.cz a úzce se specializuje na značku Wenger. K hodinkám tohoto výrobce přidáváme také vojenský nůž jako dárek.

Hodinky Traser eshop

Fascinace Traserem

V roce 2012 jsme se zbláznili do švýcarského Traseru a spustili eshop HodinkyTraser.cz, kde najdete hodinky Traser s nejlepší luminiscenční technologií na trhu - Trigalight ®

Hodinky Boccia Titanium eshop

Doba titanová

Třetím specializovaným eshopem je HodinkyBoccia.cz, kde nabízíme německé hodinky Boccia Titanium. Ty se vyznačují použitím materiálů: titan a keramika. Jsou tak vhodné pro lidi s alergií na nikl a zinek.

Do našeho portfolia patří také online magazín věnovaný hodinkám — NosimeHodinky.cz15,200+ Spokojených
zákazníků
7,100+ Typů hodinek
v nabídce
9,200+ Odpovězených
dotazů
2,800+ Článků
o hodinkách
900+ Vykouzlených
úsměvů


Great team of experts


Jiří Štencek — jednatel     +420 777 056 319

Zakladatel prvního eshopu a samotné firmy Helveti s.r.o. Zajišťuje vedle plynulého chodu firmy a její propagace také komunikaci s distributory. Pokud je ale na prodejně, tak vám velmi rád poradí s hodinkami a jejich výběrem.

Hodinek jsem vyzkoušel celou řadu: Victorinox Airboss, Certina, Traser Mil-G, Boccia, Suunto (Spartan a Core), Garmin Fenix 6X, Seiko Sumo a jiné. Práce s hodinkami je vlastně takové prokletí neustálého lákadla.

Nosí hodinkyJakub Novák —produktový manažer     +420 774 272 737

Jakub vám rád pomůže při výběru hodinek, provede vás celým objednávkovým procesem nebo ochotně poradí s reklamací. Je našim specialistou na značky Wenger, Victorinox a Traser.

Nosí hodinkyDarina Vokrojová — specialistka Seiko a Casio     +420 774 272 737

Darča je specialistka na Seiko, Casio, Bulova, Orient a k tomu si přibrala ještě Swiss Military by Chrono. Mezi její další zájmy vedle hodinek patří turistika, cestování a dobré víno. Jsme pyšní, že se v roce 2020 stala úspěšnou absolventkou hodinářské školy v Jihlavě.

Mimo námi nabízené hodinky Darča nosí Seiko SARB033, Orient Bambino a v oblibě má také Zenith, Omega, Breitling a další.

Nosí hodinkyJiří Bareš — specialista mechanických hodinek     +420 774 272 737

Jirka patří k velkým fanouškům mechanických hodinek a u nás se specializuje na hodinky Junghans, Alpina, Davosa a Epos. Velmi ochotně vám ale poradí u každé značky, protože hodinky jsou jeho vášeň. Jinak je to milovník aktivního (florbal) i pasivního sportování, hrdý otec a obdivovatel hodinářského umění.

Kdybychom zde měli vypsat podrobně všechny Jirkovy hodinky, tak nezbyde místo pro ostatní. Proto jenom soupis dalších hodinek: Vostok Amphibia Ну, погоди!Seiko „Monster“ SKX779K1, Fortis B-42 Marinemaster white 647.11.42, Fortis B-42 Flieger Chronograph 635.10.12, Tissot Quickster T095.417.16.047.00.

Plány do budoucna: "velmi mě láká vlastnit některý ze skeletonů švýcarské značky Epos, případně nějaký model se strojkem Unitas s mimostřednou sekundovou ručkou, nebo například model Alpiner 4 od značky Alpina. Ač jsem zastáncem mechanických hodinek, nedá mi spát Bulova 96B251 Special Edition Lunar Pilot (už je nosím). Rád bych také získal limitku Fortis Official Cosmonauts ISS a každou chvíli mě napadne nějaký kus, o kterém jsem si jist, že by moji sbírku obohatil."

Nosí hodinkyMartin Jasovský — specialista Tissot a Certina     +420 774 272 737

Martin je zkušeným matadorem ve světě hodinek. Vzdělává se v historii i mechanice hodinek a je držitelem certifikátu z hodinářské školy v Jihlavě. U nás má na starost značky Tissot, Certina, Festina a Boccia Titanium. Volný čas věnuje turistice a sportu. Rád taky rozebírá (a někdy i složí) hodinky všeho druhu.

Mezi jeho kousky patří: Nomos Club, Universal Genéve Polerouter Super, Christopher Ward C60 Trident 300 Quartz a Seiko 5 SNX123.

Nosí hodinkyŠimon Vlásenko — vedoucí expedice    +420 774 272 737

Šimon je nováčkem ve světě hodinek. Sám říká: "Dříve jsem se o hodinky tolik nezajímal, ale práce v Helveti mi tento krásný svět ukázala a doslova mě učaroval". U nás má na starost expedici a značky Bering a Swiss Military Hanowa. Volný čas tráví s přáteli a také je velkým fanouškem fotbalu.

Nosí hodinkyKateřina Jiříčková — expedice a specialistka na Festinu a Bering     +420 774 272 737

Katka se stará o to, abyste vaše hodinky mohli nosit co nejdříve. A protože je opravdu rychlá, tak ve většině případů nosíte hodinky do 24 hodin od objednání. Mimo to se stará o značky Festina a Bering. 

Nosí hodinkySimona Koníčková — marketingová manažerka

Simona pro vás zajišťuje přísun čerstvých informací. Servíruje vám z Helveti to nejlepší přes e-shop, blog, mail nebo třeba rádio. Jinými slovy vylepšuje fungování našich webů, vytváří grafiku, píše, edituje a vymýšlí, jak vás nadchnout našimi úžasnými hodinkami. Oddanost týmu Helveti hodinkovému světu je dost nakažlivá, takže její zápěstí brzy začnou také plnit hodinky, a prý to budou jednoznačně ty mechanické.

Nosí hodinkyPetr Zátka — fotograf

Právě Petr může za tyto krásné fotky našich maličkostí. Stejně tak je jeho práce, že naše hodinky mají detailní produktové fotky a vy si hodinky snázeji představíte. 

Nosí hodinky

Lots of other great people

V zástupu je ještě celá řada dalších lidí, kteří nám pomáhají a jenom díky nim jsme tam, kde jsme. Moc si jejich spolupráce a pomoci vážíme. Děkujeme!


The rapid history of Helveti


Hodinky Wenger eshop

Březen 2011

Vše začalo jednou značkou, jedním e-shopem a jedinou osobou. Jiří Štencek se po nákupu vlastních hodinek rozhodl prodávat značku Wenger na svém e-shopu HodinkyWenger.cz (založeno 2010). Prodej začíná z vysokoškolských kolejí.

NosimeHodinky.cz

Červen 2012

Kupujeme online magazín o hodinkách NosimeHodinky.cz a obnovujeme jeho publikační činnost.

Hodinky Traser eshop

Červenec 2012

Po úspěchu a navýšení počtu objednávek se rozrůstá jak tým, tak nabízené značky. V polovině roku 2012 nabíráme značku Traser a nového kolegu Roberta. Provozovna a sklad je na památné adrese Na Špitálsku 7, Praha - Karlín.

Helveti s.r.o.

Červenec 2012

Logickým vyústěním dalšího růstu obratu bylo založení firmy, která nese název Helveti s.r.o.

Hodinky Alfex eshop

Prosinec 2012

Koncem roku rozšiřujeme naše značky na delší dobu posledním přírůstkem - švýcarskou značkou Alfex.

Prodejna hodinek Praha Helveti.cz

Duben 2013

Stěhujeme se do novějších a reprezentativnějších prostor (Vítkova 8, Praha - Karlín, 3. patro).

Nový člen týmu Helveti

Září 2013

Přibíráme k třetí značce třetího člena týmu - Jakuba. Zbrojíme tak na vánoční sezónu.

Hodinky Boccia eshop

Listopad 2013

Po roce od posledního přírůstku přibíráme pod křídla první mimošvýcarskou značku, kterou se stala německá Boccia Titanium.

Hodinky Wenger eshop

Prosinec 2013

Obratově rosteme oproti roku 2012 o 135 %. Oslavujeme a plni nadšení se těšíme na rok 2014!

Prodejna hodinek Praha Helveti.cz

Únor 2014

Opět se stěhujeme, ale tentokrát v rámci adresy do prostornějšího přízemí. Na prostoru 73m2 vzniká showroom a oddělený sklad. Nakupujeme vitríny, zajišťujeme polepy do oken a firemní ceduli na štít domu. Prodejna je hotova!

Hodinky Seiko a Victorinox eshop

Říjen 2014

Spouštíme e-shop Helveti.cz, který agreguje všechny naše dosavadní značky a s velkou radostí přidáváme oblíbené Seiko a Victorinox. Rosteme o 76 %.

Značky hodinek

Rok 2015

Rok 2015 byl ve znamení rozšiřování. Přivítali jsme 3 nové kolegy: Janču, Tomáš a Tomáše. Pod křídla jsme za velkých ovací získali značky: Certina, Luminox, Citizen, Swiss Military Hanowa a Bering. Růst se "zpomalil" na 43 %.

Hodinky Casio eshop

Duben 2016

Stáváme se partnery dobročinných organizací UNICEF a Lékařů bez hranic. S produkty pomáhá nový kolega Martin a máme další značky: Triwa a Casio.

Náš tým

Listopad 2016

Ze značek přibíráme švýcarskou Davosu a Epos. Outdoor segment doplňuje legenda Suunto. Vítáme nové kolegy Darču, Ondru a Fandu a nezapomínáme ani na potřebné - Armádu spásy.

Růst 66%

Leden 2017

Rok 2016 byl úžasný, ale i náročný! Rostli jsme o skvělých 66 %, dokončili prodejnu, náš fotoateliér a zvládli rekordní vánoční nápor. Poprvé inzerujeme v tisku, pražském metru atd.

Březen 2017

Přibrzdili jsme s akvizicí nových značek. Rozloučili jsme se s Alfexem a přivítali Junkers a Zeppelin. Celkem jsme tak obhospodařovali portfolio 19 značek.

Růst 25 % a nový člen týmu

Prosinec 2017

Rok 2017 byl ve znamení optimalizace procesů, ladění značek a navyšování skladu. Do týmu přišel Jirka Bareš a Roman Procházka. Obratově jsme rostli o 25 %, což nám udělalo velkou radost. Přispěli jsme na několik dobročinných projektů, abychom radost šířili i dále.

Tissot hodinky

Duben 2018

Velký krok pro Helveti! Podařilo se nám získat tak zásadní značky jako Tissot, Junghans, Bulova a Alpina. Ty nás opět posouvají vytyčeným směrem. Zároveň jsme portfolio doplnili o Orient, Swiss Military by Chrono a Festinu. Na delší dobu tak máme s novými značkami splněno a v portfoliu je jich 26.

Nový člen týmu Helveti

Listopad 2018

Nastupuje k nám hned dvojice nových kolegů: Martin Jasovský, který je velkým fanouškem mechanických hodinek a Šimon Vlásenko, který povede expedici.

Hodinky MeisterSinger

Září 2019

Získáváme unikátní značku MeisterSinger. Tým posilu Katka Jiříčková na expedici a videotvůrce Egor Erushin.

Říjen 2019

Vystavujeme hodinky Bulova na výstavě SEW 2019. Nádherná událost a krásné vzpomínky na setkání s našimi zákazníky a fanoušky hodinek.

Helveti.cz eshop

Říjen 2020

Spouštíme nové verze Helveti.cz a specializovaných eshopů. Za celou historii jde o jeden z největších milníků.

Březen - Prosinec 2021

"Vy nemáte Garmin?" - už ano :) Do toho v březnu vítáme také značku Ball, v říjnu Edox a na konci roku slovenský Biatec. Od roku 2020 prochází republika Covidem a vypadá to, že si to ještě párkrát zopakujeme. My se ale rozrůstáme. Nastupuje k nám zkušený marketingový ředitel Radim Kubeček, jeho pravá ruka Simona Koníčková. a expedici posilujeme o Fandu Žváčka

Značky hodinek

Rok 2021

Ohlédnutí za uplynulým rokem 2021: obratově rosteme o cca 43 %, stále nemáme otevřenou prodejnu (měla být v září), zkoušíme prodej šperků, mimo předem oznámené značky máme nově Claude Bernard, Iron Annie a chvíli i Oris. Zkoušíme billboardové, letákové, YouTube i rádio kampaně. A pomáháme okolo co to jde :)

Prodejna hodinek Praha Helveti.cz  Nový člen týmu Helveti

Únor 2022

Otevíráme novou prodejnu v Praze Holešovicích na adrese Dukelských hrdinů 3 v místě známém jako "U Krále železnic". Rozšiřujeme nabídku o několik značek, pro které jsme předtím neměli prostor a ani dost reprezentativní prostory. Do týmu přibíráme zkušenou Moniku Ditrichovou a Michaelu Hofmanovou. Velký krok pro Helveti!

Září 2022

S novou prodejnou si plníme sny a vítáme v Helveti značky: Mido, Maurice Lacroix, Fortis, Mondaine. Už pár měsíců u nás můžete také zakoupit luxusní pera Parker, Waterman, Lamy a zápisníky Moleskine. 

a dále ...

Máme smělé plány do budoucna, ale především… chceme nadále přinášet radost našim zákazníkům a budeme dělat maximum pro to, abyste s námi byli stále tak spokojení.Now is the time for a new watch

Zvedněte telefon, napište e-mail nebo se v eshopu přesvědčte sami. Úvodní popovídání o hodinkách od nás máte zdarma jako dárek. A pak už se sami rozhodnete, jaké jsou ty pravé.


The best-selling watches0 Watch in comparison Show

Nothing was found