The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Amodern Waterman rollerball from the Emblème collection, which stands out for its timelessness and quality materials.
Emblème has an ivory resin body and a brushed stainless steel snap-on cap, complemented by chrome plated details. With its modern style and quality workmanship, the Roller is a suitable partner for work and study duties and will undoubtedly appeal to all users who value style and quality in their writing instruments.
Supplied with a black refill and in an elegant gift box, the design of which may vary according to stock availability.
Engraving. The engraved area will be golden. If you are interested in engraving, please contact us either by phone or email.
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Roller |
| Color | Black, Gray, White |
| Ink color | Black |
| Pen material | Steel, Resin, Chrom |
| Engraving | Yes |
| Weight | 0.074 |
| Šířka | 5.2 cm |
| Výška | 3 cm |
| Délka | 17.7 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query