The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Stylish Parker rollerball pen from the IM series, which prides itself on its unique and distinctive design.
The roller has a brushed brass body and snap-on cap with a lacquered finish. Combined with the chrome plated accessories with a polished finish, the roller looks modern and timeless. Thanks to its design and quality workmanship, the roller is a great partner for work and study, especially for the younger generation.
Supplied with a black refill and in an elegant gift box.
Engraving. The engraved area will be golden. If you are interested in engraving, please feel free to contact us either by phone or email.
| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Roller |
| Color | Black, Brown, Gray |
| Ink color | Black |
| Pen material | Brass, Chrom |
| Engraving | Yes |
| Weight | 0.118 |
| Šířka | 5.2 cm |
| Výška | 3.7 cm |
| Délka | 17.7 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query