The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
An elegant roller from Lamy's Studio collection that embodies a unique style where design approaches art.
The roller has a matte stainless steel body that complements the stainless steel grip and clip in the original propeller shape. There is also a snap-on cap and black M 63 refill. The completely new interpretation and exceptionally appealing shapes of the Studio collection inspired by modern art forms will appeal to all lovers of original writing instruments.
Supplied with a black refill and in a gift box, the design of which may vary according to stock availability.
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Roller |
| Color | Gray, Green |
| Ink color | Black |
| Pen material | Steel, Chrom |
| Weight | 0.0336 |
| Šířka | 6.5 cm |
| Výška | 18 cm |
| Délka | 2.5 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query