The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A modern rollerball from the Safari collection by Lamy, which emphasises the ease of writing and the timelessness of writing instruments.
The roller has a colourful body made of hardened ABS plastic, which is complemented by details and a cushioned metal clip in the colour of the body. There is also an ergonomically designed grip zone, a snap-on cap and an M 63 refill. The modern design and varied colour palette of the Lamy Safari rollers will undoubtedly appeal to the younger generation in particular.
Supplied with refill and in a gift box, the design of which may vary according to stock availability.
| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Roller |
| Color | Black |
| Pen material | Plastic, Kov |
| Weight | 0.308 |
| Šířka | 3 cm |
| Výška | 16 cm |
| Délka | 3 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query