The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
The modern Faber-Castell roller from the E-Motion collection, which lets fascinating effects stand out in top-quality material.
The roller has a body in anodised aluminium with fine engravings that are complemented by details in chrome-plated matt metal. There is also a flexible metal clip, a ceramic tip and a snap-on cap. The modern design and premium materials guarantee comfort even when using the roller every day.
Supplied with black refill and in a gift box.
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Roller |
| Color | Black |
| Ink color | Black |
| Pen material | Aluminium, Chrom, Kov |
| Weight | 0.07 |
| Šířka | 2 cm |
| Výška | 1.8 cm |
| Délka | 14.5 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query