The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A luxury ballpoint pen from Parker's Premier range that impresses with its distinctive and elegant design and highly durable materials.
The pen has a barrel with a fine vertical structure, coated with a durable matte black coating using PVD technology. In combination with the accessories coated with a durable matte black PVD technique, it forms a perfectly matched unit. There is also a practical rotary mechanism for ejecting the refill. The distinctive and sophisticated modern design in combination with the perfectly mastered technology of the writing instrument production guarantees users maximum comfort when writing.
Supplied in an elegant gift box and with a black refill.
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Black |
| Ink color | Black |
| Engraving | No |
| Weight | 0.393 |
| Šířka | 11.9 cm |
| Výška | 4.6 cm |
| Délka | 19 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Mo-Th 9-19
Sa 9-16
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query