The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
The original limited edition Moleskine notebook is designed for fans of The Legend of Zelda.
You will appreciate this modern and practical Moleskine notebook especially for its originality. The notebook has a sturdy spine sewn in cardboard covers and is wrapped with elastic tape to prevent it from opening by itself. There is also a note binder, a sheet of thematic stickers with game motifs, a fabric bookmark and a leaflet with the history of MOLESKINE. The 70 gsm paper is acid-free.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.3484 |
| Šířka | 13.5 cm |
| Výška | 21.5 cm |
| Délka | 1.5 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Pink |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query