The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A unique notebook with an original design from Moleskine featuring artwork by Bosnian artist Yellena James.
The notebook boasts a sturdy, spine-sewn binding in cardboard covers and is encased in an elastic band to prevent spontaneous opening. In addition, the notebook is equipped with a pocket for business cards and trinkets, which is made of fabric and cardboard, a bookmark, a sheet of thematic stickers and a leaflet with the history of MOLESKINE. The 100 gsm paper is acid-free.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.34 |
| Šířka | 2 cm |
| Výška | 18 cm |
| Délka | 25.7 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
plain |
| Cover | Hard |
| Color | Black, Green, Pink, Blue, Yellow |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 100 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query