The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
The Moleskine SketchPad is suitable for drawings, sketches, paintings and notes. In short, it will be a great tool for capturing every inspiration and idea.
The sketchbook has a flexible, sewn cardboard cover with a visible seam in the spine. The ivory-coloured 120 gsm paper is acid-free. The individual sheets are of high quality and can be easily torn out. There is also a pocket for business cards and small items and a leaflet with the history of MOLESKINE.
Dimensions: 21 x 29.7 cm 24 sheets
Sizes of sketchbooks:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.751 |
| Šířka | 21 cm |
| Výška | 29.7 cm |
| Délka | 1.7 cm |
| Dimensions | A4 (XXL) |
Layout ![]() |
plain |
| Cover | Soft |
| Color | Black |
| Number of pages | 24 |
| Paper weight | 120 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query