The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
The premium Moleskine sketchbook is suitable for drawings, sketches, paintings and notes. In short, it will be a great tool for capturing every inspiration. It boasts a sturdy, spine-sewn binding in cardboard boards, a handy elastic band to prevent spontaneous opening and a handy pocket for business cards and small items. There is also a fabric bookmark and a leaflet with the history of MOLESKINE. The 165 gsm paper is also acid-free.
Dimensions: 29.7 x 42 cm, 48 sheets
Notebook sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Šířka | 29.7 cm |
| Výška | 42 cm |
| Dimensions | A3 |
Layout ![]() |
plain |
| Cover | Hard |
| Color | Black, Red, Blue |
| Number of pages | 48 |
| Paper weight | 165 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Mo-Th 9-19
Fr-Sa 9-16
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query