The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
This handy notebook from Moleskine's Reporter collection is suitable for everyday notes and capturing sudden inspiration.
The notebook has a sturdy, top-stitched binding in cardboard boards and is encased in an elastic band to prevent spontaneous opening. The last 12 pages can be easily torn out thanks to the perforations. There is also a handy pocket made of fabric and cardboard and a leaflet with the history of MOLESKINE. The 70 gsm paper is acid-free.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.332 |
| Šířka | 13 cm |
| Výška | 21 cm |
| Délka | 1.5 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Black |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query