The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
The original Moleskine notebook for recording your healthy lifestyle journey and sporting achievements.
This handy Moleskine notebook is especially designed for all healthy lifestyle enthusiasts. It has a sturdy, spine-sewn binding in cardboard covers with embossed decoration. It is surrounded by an elastic band against spontaneous opening and is also equipped with 2 fabric tabs, a double inner pocket, colourful stickers and a leaflet with the history of MOLESKINE. The notebook is divided into 4 thematic sections with specific page layouts (personal goals, training plan, diet, health and body care), contains information on how to get started (terminology, body muscle diagram, nutritional advice) and blank pages. The 70 gsm paper is acid-free.
Size: 13 x 21 cm, 200 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.605 |
| Šířka | 14 cm |
| Výška | 21.7 cm |
| Délka | 3 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
| Cover | Hard |
| Color | Green |
| Number of pages | 200 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query