The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Original Moleskine limited edition notebook featuring the Japanese anime series One Piece.
You will appreciate this modern and practical Moleskine notebook especially for its originality. The notebook has a sturdy spine with sewn binding in cardboard covers and is surrounded by an elastic band against spontaneous opening. There is a note binder, which is made of fabric and cardboard, a fabric bookmark, a sheet of thematic stickers with One Piece motifs and a leaflet with the history of MOLESKINE. The 70 gsm paper is acid-free.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.3484 |
| Šířka | 13.5 cm |
| Výška | 21.5 cm |
| Délka | 1.5 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Black, White |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query