The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A modern Moleskine notebook you'll appreciate for its practicality and timeless design.
The notebook has a soft, spine-sewn binding in cardboard boards and is enclosed with elastic tape to prevent spontaneous opening. There is also a pocket for business cards and small items, which is made of fabric and cardboard, a fabric bookmark, and a leaflet with the history of MOLESKINE. The paper weight is 70 g/m² and contains no acids.
Dimensions: 21 x 29,7 cm, 96 sheets
Sizes of notebooks and diaries:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.565 |
| Šířka | 21.5 cm |
| Výška | 29.7 cm |
| Délka | 1.2 cm |
| Dimensions | A4 (XXL) |
Layout ![]() |
squared |
| Cover | Soft |
| Color | Black |
| Number of pages | 96 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query