The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Moleskine 's limited-edition notebook featuring the fictional character Le Petit Prince by French author Antoine de Saint-Exupéry boasts a hardcover, spine-sewn binding in Moleskine-branded cardboard boards and is encased in elasticated tape to prevent spontaneous opening. In addition, it features a pocket for business cards and small items, which is made of fabric and cardboard. Inside the notebook you will also find a fabric bookmark and a leaflet with the history of MOLESKINE.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Šířka | 13 cm |
| Výška | 21 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Blue |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
Fr-Sa 9-16
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query