The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Original Moleskine I am Milan limited edition notebook with illustrations by Carlo Stanga, depicting a city that is always alive.
A modern and practical Moleskine notebook you will appreciate especially for its original design. The cover captivates with a painting of the imposing building of the Vittorio Emanuele II Gallery. The notebook has a sturdy spine sewn in cardboard covers and is encircled by an elastic band against spontaneous opening. There is also a handy pocket for business cards and bits and pieces, which is made of fabric and cardboard, a fabric bookmark and a leaflet with the history of MOLESKINE. The paper weight is 70 gsm and contains no acids.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.3484 |
| Šířka | 13.5 cm |
| Výška | 21.5 cm |
| Délka | 1.5 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Gray, White, Purple, Blue, Yellow |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query