The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Thisluxurious leather Moleskine notebook is ideal for capturing inspiration, thoughts and everyday events.
The notebook has a soft, sewn binding in the spine, is encased in cardboard covers, has an elastic band to prevent it from opening by itself, and also features a pocket for business cards and small items, which is made of fabric and cardboard. Inside you will find a handy fabric bookmark and a leaflet with the history of MOLESKINE. The paper weight is 100 gsm and contains no acids.
Dimensions: 13 x 21 cm, 88 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.43 |
| Šířka | 2.4 cm |
| Výška | 15.4 cm |
| Délka | 23 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Soft |
| Color | Yellow |
| Number of pages | 88 |
| Paper weight | 100 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query