The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A modern and practical Moleskine diary for convenient planning of your personal life and work obligations.
The pocket diary for 2024 has a soft, sewn binding in cardboard covers at the spine and is surrounded by an elastic band to prevent it from opening by itself. There is a separate page for each day in the diary for notes and recording appointments. Includes a handy inside pocket for business cards, a fabric bookmark, 289 colour stickers and a leaflet with the history of MOLESKINE. The 70 gsm paper is also acid-free.
Dimensions: 9 x 14 cm, 200 sheets
Notebook sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.22, 0.2195 |
| Šířka | 2.3, 2, 9.5 cm |
| Výška | 14, 14.5 cm |
| Délka | 9, 2.2 cm |
| Dimensions | A6 (S) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Soft |
| Color | Black, Green, Red, Blue |
| Number of pages | 200 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Mo-Th 9-19
Sa 9-16
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query