The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
You will appreciate the modern undated Moleskine limited edition Smiley diary for its original design and practicality.
The diary has a sturdy, spine-stitched binding in cardboard covers and is enclosed with elastic tape to prevent spontaneous opening. The inner part is thematically decorated with SMILEY elements. The diary is undated, which means you can start planning at any time of the year, just fill in the dates and get started. The diary's special content includes quotes to motivate and inspire. There is also a fabric bookmark, a leaflet with the history of MOLESKINE, three sheets of stickers and a handy pocket for business cards and documents. The paper weight is 100 g/m² and contains no acids.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.5788 |
| Šířka | 3 cm |
| Výška | 14.7 cm |
| Délka | 22.2 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Black, Yellow |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 100 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query