The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A handy Moleskine monthly diary for easy planning of work and private duties.
The month is shown on two pages, followed by two lined pages. At the end there are 51 pages for notes. The diary has a soft, spine-sewn binding in cardboard covers and is wrapped with elastic tape to prevent spontaneous opening. It also includes a handy inner pocket for business cards and documents, a fabric bookmark, 295 colour stickers and a leaflet with the history of Moleskine. The 70 g/m2 paper is also acid-free.
Dimensions: 13 x 21 cm, 64 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.193 |
| Šířka | 1.1 cm |
| Výška | 21 cm |
| Délka | 13 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Soft |
| Color | Black |
| Number of pages | 64 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query