The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Theoriginal 18-month limited edition Sakura planner from Moleskine impresses with its practicality but also with its unique design. On the left side are the days of the week and on the right a lined page for notes.
Thediary is hardbound in cardboard covers and is enclosed with elastic tape to prevent spontaneous opening. There is also a handy fabric pocket for business cards, a bookmark, a set of stickers and a leaflet with the history of Moleskine. The paper weight is 70 gsm and contains no acids.
Dimensions: 13 x 21 cm, 104 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.2411 |
| Šířka | 13 cm |
| Výška | 21 cm |
| Délka | 1.7 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
| Cover | Hard |
| Color | Brown, Pink, Blue, Yellow |
| Number of pages | 104 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query