The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Theunique 18-month Moleskine limited edition planning diary based on the story of Le Petit Prince will be appreciated not only for its practicality but also for its original design. The calendar of the diary is from July 2022 to the end of 2023. On the left side are the days of the week and on the right a lined page for notes.
Thediary is hard-bound in cardboard covers and is wrapped with elastic tape to prevent spontaneous opening. There is also a themed postcard and a handy pocket. The paper weight is 70 gsm and contains no acids.
Dimensions: 13 x 21 cm, 104 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.3363 |
| Šířka | 13 cm |
| Výška | 21 cm |
| Délka | 1.7 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Green, Blue, Yellow |
| Number of pages | 104 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query