The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
You'll appreciatethis modern 18-month Moleskine planner for its practicality and timeless design. The calendar of the planner is from July 2022 to the end of 2023. The left side shows 3 days horizontally and the right side shows 4 days of the week.
Thediary is hard bound in cardboard covers and is wrapped with elastic tape to prevent spontaneous opening. There is also a fabric bookmark, three sheets of coloured stickers, a leaflet with the history of MOLESKINE and a handy pocket. The paper weight is 70 g/m² and contains no acids.
Dimensions: 13 x 21 cm, 104 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.31 |
| Šířka | 13 cm |
| Výška | 21 cm |
| Délka | 1.4 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
| Cover | Hard |
| Color | Black |
| Number of pages | 104 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query