The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Amodern, large 18-month Moleskine planner you'll appreciate for its practicality and timeless design. The diary calendar runs from July 2022 to the end of 2023. Each day is shown on a separate page.
Thediary is hard-bound in cardboard covers and is encased in elastic tape to prevent spontaneous opening. There is also a fabric bookmark, three sheets of coloured stickers, a leaflet with the history of MOLESKINE and a handy pocket. The paper weight is 70 g/m² and contains no acids.
Dimensions: 13 x 21 cm, 296 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.67 |
| Šířka | 3 cm |
| Výška | 21 cm |
| Délka | 13 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
| Cover | Hard |
| Color | Black |
| Number of pages | 296 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Mo-Th 9-19
Fr-Sa 9-16
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query