The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Moleskine Classic PRO modern mechanical pencils boast a simple yet impressive design. The sober colour combinations along with the rounded lines make the pencil a great partner for everyday use, both in the office and in the studio. Durable materials and a practical squeeze mechanism guarantee maximum comfort in use.
Thepencil body with rounded edges is made of lightweight metal with a matt finish. In addition, the pencil boasts a steel clip for attaching to a notebook and a 0.7 mm thick barrel.

| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Mechanical pencil |
| Color | Black, Gray |
| Ink color | Black |
| Pen material | Kov |
| Engraving | No |
| Weight | 0.02 |
| Šířka | 14.08 cm |
| Výška | 1.16 cm |
| Délka | 0.8 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query