The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Original Moleskine limited edition notebook with motifs inspired by the Chinese horoscope, designed to mark the upcoming Year of the Rat.
You will appreciate this modern and practical Moleskine notebook for its uniqueness. The notebook has a sturdy spine sewn in cardboard covers and is encased in an elastic band to prevent spontaneous opening. There is a note binder, which is made of fabric and cardboard, a fabric bookmark, two themed envelopes and a leaflet with the history of MOLESKINE. The 70 gsm paper is acid-free.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Sizes of notebooks and diaries:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.348 |
| Šířka | 13.5 cm |
| Výška | 21.2 cm |
| Délka | 1.8 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Blue, Yellow |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query