The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Unique Moleskine limited edition Bob Dylan notebook.
The notebook will be especially appreciated by fans of the popular artist Bob Dylan. The notebook has a sturdy spine sewn binding in cardboard covers and is surrounded by an elastic band against spontaneous opening. There's also a handy pocket for business cards and bits and bobs made from fabric and card, a fabric bookmark, a sheet of themed stickers and a leaflet with the history of MOLESKINE. The 70 gsm paper is acid-free.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.3484 |
| Šířka | 13.5 cm |
| Výška | 21.5 cm |
| Délka | 1.5 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Green |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query