The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Alimited edition Barbie notebook from Moleskine inspired by the world's most famous and best-selling doll.
It boasts a sturdy, spine-sewn binding in cardboard covers and is encased in an elastic band to prevent spontaneous opening. In addition, the notebook features a pocket for business cards and small items, which is made of fabric and cardboard. Inside the notebook you will also find a fabric bookmark, a sheet of Barbie-themed stickers and a leaflet with the history of MOLESKINE.
The paper weight is 70 gsm and contains no acids.
Dimensions: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.3484 |
| Šířka | 13.5 cm |
| Výška | 21.5 cm |
| Délka | 1.5 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Black, White, Pink |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 70 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
Fr-Sa 9-16
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query