The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A practical and modern Moleskine Art Bullet notebook in a classic design with an ideal page layout with space for written notes, plans and goals.
You will appreciate the notebook especially for its practicality and modern design. The notebook has a sturdy spine-sewn binding in cardboard covers and is encased in elastic tape to prevent spontaneous opening. There is also a handy pocket for business cards and small items, which is made of fabric and cardboard, two fabric bookmarks, a sheet of stickers and a leaflet with the history of MOLESKINE. The ivory-coloured paper with a weight of 120 g/m² contains no acids.
Dimensions: 13 x 21 cm, 80 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.346 |
| Šířka | 1.5 cm |
| Výška | 21 cm |
| Délka | 13 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
dotted |
| Cover | Hard |
| Color | Black |
| Number of pages | 80 |
| Paper weight | 120 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query