The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A stylish mechanical pencil from Faber-Castell's E-Motion collection that lets fascinating effects shine through in premium material.
The pencil has a chrome-plated metal body with fine engravings and a matt finish, complemented by chrome-plated matt metal details. There is also a handy twist mechanism, a replaceable rubber located under the cap and a 1.4 mm break-resistant ink. The unique design and premium materials guarantee comfort even in everyday use.
Supplied in a gift box.
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Mechanical pencil |
| Color | Gray |
| Pen material | Chrom, Kov |
| Weight | 0.04 |
| Šířka | 2 cm |
| Výška | 1.8 cm |
| Délka | 14.5 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query