The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
The gift set includes a Waterman ballpoint pen from the Hémisphère collection, a shining example of a clean, simple and stylish case.
The pen has a black lacquered brass barrel and looks timeless and modern when combined with the gold plated accessories. There is also a standard refill for ballpoint pens and a handy twist mechanism that provides the user with maximum comfort when writing, both for special occasions and for everyday use of the pen.
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Black, Yellow |
| Pen material | Brass, Gold |
| Weight | 0.0581 |
| Šířka | 10.9 cm |
| Výška | 17.6 cm |
| Délka | 4.1 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query