The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
The gift set includes a modern ballpoint pen from Parker's timeless Urban range and a card holder.
The pen has a brass barrel with a matt lacquer finish and metal grip. Combined with gold plated accessories, it makes a stylish and timeless unit. There is also a handy rotary mechanism and a blue refill. The modern style and distinctive design make Urban pens the ideal accessory for the younger generation. They are elegant as well as highly professional and reliable.
Supplied in an elegant gift box with blue refill.
Engraving. If you are interested in engraving, please feel free to contact us either by phone or email.
| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Black, Yellow |
| Ink color | Blue |
| Pen material | Brass, Gold |
| Engraving | Yes |
| Weight | 0.0508 |
| Šířka | 16.8 cm |
| Výška | 20.7 cm |
| Délka | 4.3 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query