The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Thegift box contains a Lamy fountain pen from the Vista range, which is made for those who like the modernity and practicality of a writing instrument, ink, converter and refill.
TheVista Transparent models feature an ergonomically designed grip, a cushioned metal clip and a snap-on cap, which is guaranteed to appeal to discerning users who value taste and quality. The pen has a hardened ABS plastic body and the F-size pen tip is stainless steel. The pen offers the option of using both ink cartridges and bottled ink refills.
Comes in an elegant gift box.
Nib types:

| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Fountain pen |
| Color | Black, Gray |
| Pen material | Steel, Plastic |
| Nib material | Stainless steel |
| Engraving | No |
| Šířka | 3 cm |
| Výška | 16 cm |
| Délka | 3 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Mo-Th 9-19
Sa 9-16
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query