The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
The Moleskine gift set includes a modern undated diary and notebook from the limited edition Smiley and a roller from the Kaweco range.
The diary and notebook have a sturdy, spine-sewn binding in cardboard covers and are encased in elasticated tape to prevent spontaneous opening. The inner part is thematically decorated with SMILEY elements. The diary is undated, which means you can start planning at any time of the year, just fill in the dates and get started. The special content of the diary includes quotes to motivate and inspire. Neither the diary nor the notebook lack a fabric bookmark, a leaflet with the history of MOLESKINE, three sheets of stickers and a handy pocket for business cards and documents. The paper weight is 100 g/m² and contains no acids.
TheKaweco roller has a body made of durable ABS plastic, an ergonomic triangular grip for comfortable writing and a high-quality nib. The width of the roller tip is 0.7 mm.
Dimensions of the diary: 13 x 21 cm, 120 sheets
Notebook dimensions: 13 x 21 cm, 88 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Roller |
| Color | Black |
| Ink color | Black |
| Pen material | Plastic |
| Weight | 1.0588 |
| Šířka | 4.5 cm |
| Výška | 19.5 cm |
| Délka | 22.5 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Black, Yellow |
| Number of pages | 120 |
| Paper weight | 100 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query