The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Lamy 'smodern fountain pens from the Logo range stand out with their clean, simple and functional style. The minimalist design is complemented by several innovative features that will win the attention of all lovers of quality writing instruments.
Thestainless steel body with a matt brushed finish combined with stainless steel accessories looks harmonious and timeless. The polished steel tip completes the modern impression. For its simple yet impressive appearance, the Lamy Logo pen is definitely worthy of attention.
Variants:
Supplied in an elegant gift box.
Some pens can be laserengraved with a name, monogram or logo. The engraved area will be golden. If you are interested in engraving, please contact us either by phone or email.
Tip types:

| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Fountain pen |
| Color | Black, Gray |
| Ink color | Blue |
| Filling type | Cartridges, Converter |
| Pen material | Steel |
| Nib material | Stainless steel |
| Engraving | No |
| Šířka | 17.3, 7 cm |
| Výška | 3.5 cm |
| Délka | 7, 17 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query