The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A modern fountain pen from Faber-Castell's Ondoro collection, featuring uniquely shaped writing instruments.
The pen has a hexagonal oak wood barrel, complemented by chrome polished metal details. There is also a stainless steel nib, flexible clip and snap-on cap. The sophisticated design and shape of the Ondoro collection's writing instruments guarantee maximum comfort in use.
Variants:
Tip types:

| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Fountain pen |
| Color | Brown, Gray |
| Filling type | Cartridges, Converter |
| Pen material | Wood, Chrom, Kov |
| Šířka | 2.1 cm |
| Výška | 1.8 cm |
| Délka | 14.6 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Mo-Th 9-19
Fr-Sa 9-16
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query