The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A stylish ballpoint pen from Faber-Castell's Hexo collection that puts a modern spin on sober design.
The pen has a hexagonal barrel in anodised aluminium, complemented by a flexible metal clip and black details. There's also a handy twist mechanism and a black high-capacity refill. The uncomplicated design and first-class workmanship of the Hexo collection will find its fans among the young generation and experienced businessmen.
Supplied in a gift box and with black refill.
| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Black, Gray, Pink |
| Ink color | Black |
| Pen material | Aluminium, Kov |
| Weight | 0.035 |
| Šířka | 2.1 cm |
| Výška | 1.8 cm |
| Délka | 16 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query