The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Sakura diary by Moleskine based on the famous Japanese Sakura gardens.
The 18-month diary boasts a sturdy, spine-sewn binding in cardboard covers and is encased in elastic tape to prevent spontaneous opening. In addition, the notebook features a pocket for business cards and odds and ends, which is made of fabric and cardboard. Inside the notebook you will also find a fabric bookmark, 3 sheets of themed stickers and a leaflet with the history of MOLESKINE. The 100 gsm paper is acid-free, ivory in colour and made from FSC-certified wood.
Supplied in an elegant cardboard gift box.
Size: 13 x 21 cm, 104 sheets
Notebook and diary sizes:
| Guarantee | 2 years |
| Weight | 0.5243 |
| Šířka | 13 cm |
| Výška | 21 cm |
| Délka | 1.7 cm |
| Dimensions | A5 (L) |
Layout ![]() |
lines |
| Cover | Hard |
| Color | Pink, Yellow |
| Number of pages | 104 |
| Paper weight | 100 g |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query