The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Elegant Waterman ballpoint pen from the Perspective collection, which embodies the modernity and originality of writing instruments.
The pen has a brass barrel dominated by a combination of white and velvety black in gloss and matte lacquer. The overall modern look is complemented by palladium plated details and a distinctive ring with engraving. Perspective boasts a practical swivel mechanism and premium materials, making it a great partner for the truly discerning user who prides themselves on style and quality. Thanks to its benefits, the pen will not only stand up to everyday duties, but also as a presentable gift.
The design of the clip may vary according to current stock availability.
Supplied with blue refill and in an elegant gift box.
Engraving. The engraved area will be gold. If you are interested in engraving, please feel free to contact us either by phone or email.
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Black, Gray, White |
| Ink color | Blue |
| Pen material | Brass, Palladium |
| Engraving | Yes |
| Weight | 0.199 |
| Šířka | 7 cm |
| Výška | 18 cm |
| Délka | 3.8 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query