The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
Aballpoint pen from Waterman's Hémisphère collection, a clear example of clean, simple and modern design.
The pen has a green lacquered brass barrel and cap in a contrasting tone and looks timeless and modern when combined with the palladium plated accessories. There is also a handy rotary mechanism and a blue refill.
Supplied in a gift box.
| Guarantee | 5 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Gray, Green |
| Ink color | Blue |
| Pen material | Brass, Palladium |
| Weight | 0.021 |
| Šířka | 7 cm |
| Výška | 17.7 cm |
| Délka | 4 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query