The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A modern ballpoint pen from Parker from the Vector model series, which at first glance impresses with its uncomplicated design.
The pen has a black stainless steel barrel and, together with the stainless steel accessories, forms a perfectly matched unit with a modern but uncomplicated design. There is also a practical squeeze mechanism for ejecting the refill. With Parker's time-honoured craftsmanship and customer experience, the Vector is a writing instrument you can trust without fear.
Comes in an elegant gift box with black or blue refill.
| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Black, Gray |
| Pen material | Steel |
| Engraving | No |
| Weight | 0.012 |
| Šířka | 5.3 cm |
| Výška | 17.8 cm |
| Délka | 2.8 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query