The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A modern ballpoint pen from Parker's Jotter series, a design classic that prides itself on quality.
The pen has a blue brushed stainless steel barrel complemented by chrome plated stainless steel details with a polished finish. There is also a handy squeeze mechanism to eject the refill.
Supplied with a blue or black refill and in a designer blister pack, the design of which may vary according to stock availability.
Engraving. The engraved area will be gold. If you are interested in engraving, please contact us either by phone or email.
| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Gray, Blue |
| Pen material | Steel, Chrom |
| Engraving | Yes |
| Weight | 0.038 |
| Šířka | 0.5 cm |
| Výška | 0.2 cm |
| Délka | 20.5 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Mo-Th 9-19
Fr-Sa 9-16
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query