The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A modern ballpoint pen from Parker's Jotter series, a design classic that prides itself on quality.
The pen in the original colour design has a hardened plastic barrel complemented by stainless steel details. There is also a practical squeeze mechanism for ejecting the refill.
Supplied with a blue or black refill and in a paper box made from 95% recycled material.
Some pens can be laserengraved with a name, monogram or logo. The engraved area will be gold. If you are interested in engraving, please feel free to contact us either by phone or email.
| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Brown, Red |
| Pen material | Steel, Plastic |
| Engraving | Yes |
| Weight | 0.0114 |
| Šířka | 2.6 cm |
| Výška | 14.2 cm |
| Délka | 1.6 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query