The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A modern ballpoint pen from Lamy's Safari collection, which emphasises the ease of writing and timelessness of writing instruments.
The pen has a colourful barrel made of hardened ABS plastic, complemented by details and a barrel-coloured clip. There is also an ergonomically designed grip zone, a practical squeeze mechanism and an M 16 refill in blue or black. The modern design and diverse colour palette of the Lamy Safari pens will undoubtedly appeal especially to the younger generation.
| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Blue |
| Pen material | Plastic, Kov |
| Weight | 0.0135 |
| Šířka | 3 cm |
| Výška | 16.2 cm |
| Délka | 3 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query