The sale of the product has ended → It doesn't matter, try other similar products in the offer of Helveti.
A stylish ballpoint pen from Lamy's Logo collection that stands out for its simple, functional and minimalist design.
The pen has a polished stainless steel barrel that is complemented by a steel clip. The modern look of the pen is accentuated by red details and simple lines. The pen is a great choice for less demanding users looking for a reliable writing instrument for everyday use.
The pen is suitable for M 16 refills with a thickness of 0.8 mm, 1 mm and 1.4 mm.
Supplied in a gift box with black refill.
| Guarantee | 2 years |
| Pen type | Ballpoint pen |
| Color | Gray, Red |
| Ink color | Black |
| Pen material | Steel |
| Weight | 0.044 |
| Šířka | 3.5 cm |
| Výška | 17 cm |
| Délka | 7 cm |
We guarantee the accuracy of the data. Did you find a mistake? Let us know and get 200 CZK on Watch purchase.
Guarantor: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Tu-Th 9-19
info@helveti.eu
The product is included in categories
Do you have a question? Leave us a comment
Add a query